Szögletből csavart gólt a Real Madrid csillaga

A Valencia volt a szenvedő fél.

Szenzációs gólt szerzett Toni Kroos, a Real Madrid német világbajnoka a spanyol Szuperkupa Valencia elleni elődöntőjében: a középpályás szögletből csavart a hálóba. Ezzel a találattal jutott előnyhöz csapata. Szegény Jaume Domenech kapus alaposan benézte az ívelést.

A Szuperkupát idén újításként Szaúd-Arábiában rendezi a Spanyol Labdarúgó Szövetség négy együttes részére, a másik ágon a Barcelona és az Atlético Madrid érdekelt.

A Real az első félidőben megduplázta előnyét, Isco egy kipattanó labdát lőtt a hálóba.

A második félidőben is két gól esett, de egyenlő elosztásban: előbb a madridi Luka Modric talált be, majd Daniel Parejo szépített a hosszabbításban büntetőből (1-3). A Real jutott a fináléba.