Duplán megsegítette a videobíró a Villarrealt

Alaposan meglepte a Villarreal a Real Sociedadot a spanyol élvonal 19. fordulójának vasárnapi mérkőzésén: az idegenben eddig hatszor is vereséget szenvedő csapat – némi VAR-segítséggel – 2-1-re verte az ötödik helyezett hazaiakat.

Pedig jól kezdtek a hazaiak, a 22. percben Portu jobb oldali beadását követően Willian José lőtt a kapuba (1-0).

Az 58. percben egy gyanús kiugratást (a VAR azt mutatta, nem volt les) és szabálytalanságot követően Manu Trigueros büntetőjével egyenlített a Villarreal (1-1).

A 72. percben pedig Santi Cazorla révén a győzelmet is kiharcolta. Igaz, ehhez is a videobíró is kellett, a játékvezető elsőre lest ítélt, de a visszajátszás azt mutatta, Mario Gaspar passzánál ugyan hárman is lesen álltak, kivéve Cazorla, aki ki is lőtte éles szögből a bal alsó sarkot (1-2).

LaLiga, 19. forduló

Granada-Mallorca 1-0 (1-0)
gól: Montoro (24.)

Real Sociedad-Villarreal 1-2 (1-0)
gól: Willian José (22.), illetve Manu Trigueros (58., büntetőből), Santi Cazorla (72.)

Deportivo Alavés-Real Betis 1-1 (1-0)
gól: Aleix Vidal (14.), illetve Emerson (55.)

Celta Vigo-Osasuna 1-1 (0-0)
gól: Santi Mina (75.), illetve Ávila (83.)

Kiemelt fotó: ANDER GILLENEA / AFP