Vége a Lampard-mágiának, zuhanórepülésben a Chelsea

Ancelotti behúzta az első győzelmét, Artetának be kellett érnie egy ponttal.

Hol van már az októberi nagy menetelés, amikor Frank Lampard Chelsea-je sorra nyerte a meccseket a Premier League-ben és a Bajnokok Ligájában? Valami megtört a londoni „kékeknél”, akik csütörtökön a Southamptontól kaptak nagy pofont. A vendégcsapat két csodálatos góllal sokkolta a hazai szurkolókat: Michael Obafemi a 31., míg Nathan Redmond a 73. percben volt eredményes.

A Chelsea negyedszer veszített az utóbbi hat bajnokiján, és egyre inkább leszakad az első három helyezettől.

Az Arsenalnak eleve nem nagyon lehetnek „dobogós” álmai ebben az évadban. Úgy fest, Mikel Artetának sem sikerül felráznia a bántóan tompa, akarat nélkül futballozó klasszisokat. A szebb napokat is megélt együttes 1–1-es döntetlent játszott a Bournemouth pályáján, a látottak alapján nem is igen érdemeltek többet Mesut Özilék.

Sikerrel vette az első akadályt Carlo Ancelotti: az Everton a Burnleyt intézte el Dominic Calvert-Lewin hajrágóljával.

Említést érdemel, hogy egy ifjú magyar kapus, a 17 esztendős Hegyi Krisztián helyet kapott a West Ham utazó keretében, pályára azonban nem került a Crystal Palace elleni összecsapáson (2–1).

A kiemelt képen Frank Lampard. fotó: ADRIAN DENNIS / AFP