A védői csúnyán kiszúrtak Gulácsival, ám a Leipzig fordítani tudott

Ismét Zirkzee mentette meg a Bayern Münchent.

Gulácsi Péter, a német élvonal egyik legjobb kapusa kiszolgáltatottan vette tudomásul, hogy lipcsei csapattársai teljességgel elfeledkeztek Florian Niederlechnerről. Az augsburgi futballista gyorsan, már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a szenzációs formában teljesítő, a Bundesliga élén álló Leipzig otthonában.

Az egyenlítés hatvan percig váratott magára: az osztrák Konrad Laimer meseszép lövéssel mattolta a vendégek kapusát. Ha egy üzlet beindul… Nem sokkal később a keddi, Dortmund elleni rangadón is eredményes Patrik Schick fejelt gólt egészen közelről (és igencsak szabadon), így a lipcseiek nem szúrták el az esztendő végét.

Közel járt a kínos botláshoz a Bayern München is. A címvédő a meccs nagy részében csak erőlködött a Wolfsburg ellen, ám a 83. percben beszálló Joshua Zirkzee megtörte a jeget. A mindössze 18 esztendős holland szerdán Freiburgban talált be a 90+2. percben. Akárcsak akkor, ezúttal is Serge Gnabry zárta le a meccset (2–0).