A Bundesligában is helycsere az élen, előzött a Gladbach

Sallai Roland is lehetőséget kapott a friss listavezető ellen.

A Borussia Mönchengladbach úgy lépett pályára a Sallai Rolandot ezúttal a kispadra nevező SC Freiburg ellen a német Bundesliga 13. fordulójában, hogy egy győzelemmel átveheti a vezetést a tabellán.

Gyors gólváltással kezdtek a csapatok, Marcus Thuram vezető találatára Jonathan Schmid válaszolt a vendégek részéről. A második félidő elején Breel Embolo visszavette a vezetést a Gladbachnak, majd ugyanő percekkel később a kapufát találta el tizenegyesből. Embolo percei voltak ezek, a kihagyott büntetőt az 51. percben gólpasszal javította: Patrick Herrmannt szolgálta ki (3-1). Az 56. percben Sallai beállt, két minutummal később szépített a csapata, de Embolo eldöntötte a meccset – a 71. percben beállította a 4-2-es végeredményt.

A Mönchengladbach 28 ponttal vezeti a német bajnokságot, a Leipzig 27-tel a második.