Bajban volt a Juventus, aztán jött Higuaín

Az argentin duplájával fordítottak az Atalanta otthonában.

A címvédő, listavezető Juventus idegenben játszott az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának nyitómeccsén. A torinóiak az Atalanta vendégeként léptek pályára.

Az előző idény bronzérmese nem volt jó formában, utolsó hét tétmérkőzéséből csupán egyet nyert meg, a Serie A-ban pedig három kör óta nem gyűjtötte be a három pontot.

Ennek fényében komoly meglepetés volt, hogy vezetést szereztek: az első félidőben Musa Barrow még a keresztlécre lőtt egy büntetőt, a második elején azonban a német Robin Gosens betalált (1-0).

Ronaldo olyan combot villantott, amilyet még nem láttál
Harmincnégy évesen is bombaformában a portugál világklasszis.

Egészen a 74. percig tartott az előnyük a sérült Cristiano Ronaldót pihentető Juventus ellen, ekkor egy megpattanó lövésből egyenlített Gonzalo Higuaín (1-1). Az argentinról szólt a hajrá is: előbb vezetéshez juttatta csapatát a 82. percben, majd kiosztott egy gólpasszt Paulo Dybalának a hosszabbításban (1-3.)

A Juve így négypontos előnnyel vezeti a tabellát, az üldöző Inter este játszik.