A sírból hozta vissza az egyik pontot a Dortmund a sereghajtó ellen

A második félidőben hármat lőtt, ezzel egyenlített a Borussia.

Egy gyakorlatilag „országos egyes” mérkőzéssel, a Borussia Dortmund–Paderborn találkozóval kezdődött a hétvége a német Bundesligában. A péntek esti találkozón azonban már az első félidőben felborult a pálya.

A mérkőzés előtt mindössze egy bajnoki győzelemmel és négy ponttal álló vendégek Streli Mamba révén szereztek vezetést – óriási érdeme volt a gólban az asszisztot jegyző Kai Progernek –, majd Mamba a 37. percben kettőre növelte a különbséget. Hogy még nehezebb legyen a Borussia helyzete a szünetben, arról Gerrit Holtmann gondoskodott (0-3), majd még a félidő vége előtt sérülés miatt Paco Alcácert is elveszítették a hazaiak.

Jadon Sancho gyors góllal jelezte, pályán van még a Dortmund, majd egy perccel később kis híján egyre csökkent a vendégek előnye, de kimaradt a hazai helyzet. A hajrában Axel Witsel csökkentette egyre a különbséget, majd Marco Reus a 92. percben egyenlített (3-3), így pontot szerzett a csapata.