Vardy a második helyre lőtte a Leicester Cityt

Újabb rangadót nyert az angol Premier League-ben a Leicester City, amely az Arsenal elleni 2-0-s győzelemmel ideiglenesen fellépett a második helyre a tabellán.

A hazaiak a 68. percben szereztek vezetést, amikor egy szenzációs, sakk-mattra kijátszott helyzet végén Jamie Vardy lőtt szép gólt (1-0).

Hét perc elteltével a válogatott csatár az előkészítésben jeleskedett, visszagurított labdáját James Maddison a 16-os vonalárólé a jobb alsó sarokba bombázta (2-0).

A mérkőzés után Brendan Rodgers, a Leicester menedzsere el volt ragadtatva Vardy teljesítményétől.

A legjobb európai csatárok közé tartozik. Megengedtük neki, hogy lényegében azt csinálja, amit akar. Persze a mi agresszív és gyors játékunk absztolút fekszik neki, a kapu előtti befejező képessége, pedig fenomenális

– mondta.

Az Arsenal sorozatban negyedik mérkőzésén maradt nyeretlen a PL-ben, de Unai Emery elégedett volt minden játékos hozzáállásával.

Itt az ideje, hogy pihenjünk a válogatott szünet alatt. Biztos vagyok benne, hogy utána javulni fogunk