Nemzetközi foci bajnokok ligája

Lampard a Chelsea-Ajaxról: Kész elmebaj volt

Fantasztikusan jó meccset játszott egymással a Chelsea és az Ajax a Bajnokok Ligája 4. fordulójában, olyat, amilyet még sokat fognak emlegetni.

• Már az első öt percben esett egy-egy gól,
  • az amszterdamiak aztán 4-1-re elléptek köszönhetően két hazai öngólnak is,
  • a második félidőre felpörgő Chelsea Azpilicueta találatával kapaszkodott közelebb,
  • majd két játékost is kiállítottak a hollandoktól egy perc alatt, a Chelsea pedig még büntetőt is rúghatott,
  • a 74. percben Reece James (19 évesen és 332 naposan) a Chelsea legfiatalabb BL-gólszerzője lett és 4-4-re módosította az állást,
  • sőt, az angolok még egyszer a kapuba találtak, de kezezés miatt azt a gólt érvénytelenítették.

Az összefoglaló:

Nem tudom leírni, hogy milyen volt ez a mérkőzés. Kész elmebaj!

mondta a értékelésében Frank Lampard, a Chelsea vezetőedzője, aki hozzátette, minden elismerés megilleti az Ajaxot.

„Nem hiszem, hogy valaha is volt közöm hasonló meccshez. A két öngól volt az első félidő fő sztorija, de azt mondtam a szünetben, hogy ez akár 3-3, 4-4 is lehet, mert meccsben voltunk mi is. Veszélyesek voltunk, úgy éreztem, megvolt a momentumunk is, bár a sok hibának nem örültem, ez mégiscsak a Bajnokok Ligája” – tette hozzá az angol szakember.

A páros kiállítás:

Erik ten Hagot, az Ajax vezetőedzőjét természetesen a két egymást követő piros lapról kérdezték.

Hibás döntés volt. Kéz volt, de mit tehetett volna [Veltman] a kezével? Ez nem ért lapot, de kénytelenek vagyunk elfogadni

– mondta ten Hag, majd megjegyezte: aki látta a meccset, láthatta azt is, hogy ők voltak a jobbak, de a játékvezető döntései megváltoztattak mindent.

Ahogyan azt várni lehetett, a H csoport kifejezetten érdekesen alakul. Bár a Lille kevésbé tud beleszólni a többiek dolgába, az Ajax, a Chelsea és a Valencia ugyanúgy 7-7 ponttal áll két mérkőzéssel a csoportkör zárása előtt, azaz lesznek még izgalmak. A folytatásban lesz még Valencia-Chelsea, és Ajax-Valencia. A francia csapat az egyedüli, amelyik már biztosan nem juthat tovább a csoportból.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E-csoport

Napoli–Salzburg 1–1 (1–1)

Gólszerző: Lozano (44.), ill. Haaland (11. – tizenegyesből)

Liverpool–Genk 2–1 (1–1)

Gólszerző: Wijnaldum (14.), Oxlade-Chamberlain (53.), ill. Samata (41.)

F-csoport

FC Barcelona–Slavia Praha 0–0

Borussia Dortmund–Internazionale 3–2 (0–2)

Gólszerző: Hakimi (51., 77.), Brandt (64.), ill. Martínez (5.), Vecino (40.)

G-csoport

Zenit–RB Leipzig 0–2 (0–1)

Gólszerző: Demme (45+5), Sabitzer (63.)

Olympique Lyon–Benfica 3–1 (2–0)

Gólszerző: Andersen (4.), Depay (33.), Traoré (89.), ill. Seferovic (76.)

H-csoport

Chelsea–Ajax 4–4 (1–3)

Gólszerző: Jorginho (5., 71. – tizenegyesből), Azpilicueta (63.), James (74.), ill. Abraham (2., öngól), Promes (20.), Arrizabala (35., öngól), Van de Beek (55.)

Kiállítva: Blind (68.), Veltman (69.)

Valencia–Lille 4–1 (0–1)

Gólszerző: Parejo (66. – tizenegyesből), Soumaoro (82., öngól), Kondogbia (84.), Torres (90.), ill. Osimhen (25.)

Kiemelt kép: Chloe Knott – Danehouse/Getty Images