Az első percben sokkolta a Tottenham a Poolt, mégis kikapott

A Liverpool ugyan korán hátrányba került, mégis nyerni tudott 2-1-re a Tottenham ellen az angol bajnokság tizedik fordulójában, így őrzi hatpontos előnyét a címvédő Manchester City előtt. Jürgen Klopp csapata eddig kilenc meccset nyert meg és csak egyszer ikszelt, január óta veretlen a Premier League-ben. Ugyanez a két csapat vívta májusban a Bajnokok Ligája döntőjét, akkor is a liverpooliak nyertek.

A 10. forduló egyértelműen legnagyobb rangadója volt a Pool és a Spurs összecsapása, amelyen mindössze 46 másodpercet kellett várni a gólra: azt meglepetésre nem a hazaiak, hanem Kane szerezte. Innentől kezdve főleg a liverpooliak előtt adódtak gólhelyzetek, a londoniak azonban állták a sarat a szünetig.

Sőt, a fordulás után kis híján megduplázták az előnyüket, Szon azonban a lécet találta el a 48. percben. Nem sokkal később már nem kerülhette el a sorsát a Tottenham, Hendersonhoz jutott el a labda a vendég tizenhatoson belül és egy pattogós lövéssel kiegyenlített.

A lendületbe jövő Pool a vezetést is megszerezte: Mané harcolt ki tizenegyest, Szalah pedig értékesítette. Szon ugyan a 80. percben megzörgette a hálót, de lesről tette, nem adták meg a gólt. A listavezető Liverpool így 2-1-re nyert és hat pont az előnye.

Eközben a Manchester United végrehajtotta azt a bravúrt, hogy úgy is nyerni tudott a Norwich a vendégeként 3-1-re, hogy kihagyott két tizenegyest – Rashford és Martial rontott, pontosabban Tim Krul védett kétszer. A manchesteri klub február óta nyert újra a bajnokságban idegenben, és a három pont megszerzése mellett történelmet is írt:

első klubként érte el a kétezer gólt a Premier League-ben, a találatot Scott McTominay jegyezte.

A 2000. gól:

Látványos leolvadást mutatott be az Arsenal, amely fantasztikusan kezdett otthon és a 9. percben már 2-0-ra vezetett a Crystal Palace ellen. Mégsem sikerült azonban megőrizni ezt az előnyt, a vendégek az 52. percben egyenlítettek ki. A hajrában betalált ugyan az Arsenal, de azt a videóbíró érvénytelenítette (borítékolni lehet, hogy ezen fog vitatkozni Anglia egy hétig), így maradt a 2-2.

Ezt a gólt nem adták meg:

Az Arsenal meccsének egyik érdekes mellékzöngéje, hogy a hazai drukkerek kifújolták a csapatkapitányt, Granit Xhakát, amikor lecserélték. A svájci játékos erre úgy reagált, hogy törcsélt formált a kezéből, mint, aki nem hallaná ezt rendesen, majd levette magáról a mezt és egyből az öltözőbe ment.

A Newcastle United hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Wolverhamptonnal – a hazaiak Sean Longstaff kiállítása miatt a hajrában 10 emberre fogyatkoztak. A Wolverhamptonnak ez volt sorozatban az ötödik veretlenül megvívott bajnokija.