Csoda Paderbornban, ismét élre állt a Bayern

Kilenc forduló kellett ahhoz, hogy a Paderborn megszerezze az első győzelmét a 2019-2020-as bajnokságban, az újonc hazai pályán 2-0-ra verte a Fortuna Düsseldorfot.

A Bayern München kihasználta azt a helyzeti előnyt, hogy a listavezető Mönchengladbach és a második helyen álló Wolfsburg csak vasárnap lép pályára, és a másik újonc Union Berlin legyőzésével ideiglenesen átvette a vezetést a tabellán.

A hazaiak a 13. percben szereztek vezetést, egy szabadrúgást követően a Paderborn kapusa középre öklözte a labdát, Benjamin Pavard pedig 18 méterről hatalmas gólt lőtt (1-0).

Az 53. percben Robert Lewandowski egy védőktől visszakapott labdát a 16-os vonaláról lőtt a bal alsó sarokba (2-0).

A vendégek a hajrában még szépítettek Sebastian Polter tizenegyesével, így alakult ki a 2-1-es végeredmény.

Az RB Leipzig – Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőcsapatban – meglepetésre 2-0-ra kikapott Freiburgban, így a hazaiak a tabellán is megelőzték a lipcseieket. A Freiburgban Sallai Roland kispados volt.

A leggólgazdagabb szombati mérkőzést Berlinben vívták, ahol a Hertha még visszajött kétgólos hátrányról, de a Hoffenheim végül Benjamin Hübner 79. percben szerzett találatával 3-2-re nyert.

A Schalke otthon játszott gól nélküli döntetlent a Dortmunddal.

Bundesliga, 9. forduló

Bayern München – Union Berlin 2-1 (1-0)
gól: Pavard (13.), Lewandowski (53.), illetve Polter (86., 11-esből)

Freiburg – RB Leipzig 2-1 (1-0)
gól: Höfler (45.), Petersen (90.), illetve Klostermann (91.)

Hertha BSC – Hoffenheim 2-3 (0-2)
gól: Lukébakio (55.), Kalou (69.), illetve Locadia (33.), Kramaric (38.), Hübner (79.)

Paderborn – Düsseldorf 2-0 (1-0)
gól: Sabiri (43.), Schonlau (64.)

Schalke – Borussia Dortmund 0-0

Bayer Leverkusen – Werder Bremen 2-2 (1-1)
gól: Toprak (4., öngól), Alario (58.), illetve Rashica (40.), Klaassen (48.)

Kiemelt fotó: Gönter SCHIFFMANN / AFP