Kilencet lőtt idegenben, kivégezte ellenfelét a Leicester

Egy kiállítás is segítette őket a Southampton ellen.

A jól rajtoló, a játéknap előtt harmadik Leicester City az angol bajnokság 10. fordulójának pénteki nyitómeccsén a 17. Southampton vendégeként lépett pályára.

A bajnoki már az első félidőben eldőlt, méghozzá szinte „kivégzéssel”.

• A vendégek Benjamin Chilwell góljával már a 10. percben vezettek (0-1).
  • A hazaiaknál Ryan Bertrand a 12. percben a kiállítás sorsára jutott.
  • Ezután indult a henger: Youri Tielemans a 17. percben 0-2-re alakította az eredményt.
  • A Newcastle-től a nyáron elhozott Ayoze Pérez a 19. percben megszerezte első gólját új állomáshelyén (0-3).
  • Majd a 39. percben duplázni is tudott a spanyol (0-4).
  • A szünet előtt pedig Jamie Vardy alakította 0-5-re az eredményt.

Íme Bertrand kiállítása, ami döntőnek bizonyult:

A második félidőben sem volt megállás.

• Ayoze Pérez az 57. percben triplázott (0-6)
  • Vardy az 58. percben duplázott (0-7).
  • James Maddison is betalált a 85. percben (0-8).
  • Majd a kegyelemdöfést Vardy vitte meg egy büntetőből a hosszabbításban (0-9).

Ez a Premier League történtének legnagyobb különbségű idegenbeli sikere, és a legtöbb idegenben lőtt gól rekordját is megdöntötték.

A legnagyobb különbségű idegenbeli siker eddigi csúcsát a Premier League-ben a Manchester United tartotta, amely 1999 februárjában 8-1-re győzött a Nottingham Forest otthonában.

Kiemelt kép: Glyn KIRK / AFP