Nemzetközi foci bajnokok ligája

Csodagóllal nyertek Gulácsiék a Bajnokok Ligájában

A magyar kapust is remek lövéssel mattolták, de végül Marcel Sabitzeré lett a meccs legszebb mozdulata.

Szerdán az E-, az F-, a G- és a H-csoportban a harmadik forduló mérkőzéseit rendezték meg a labdarúgó Bajnokok Ligájában, 18.55-ös kezdéssel két találkozó zajlott.

Ezek közül magyar szempontból a kapus Gulácsi Pétert és a védő Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig és az orosz Zenit meccse volt az érdekesebb, amelyen a magyar válogatott futballistákkal felálló német együttesnek fontos volt győznie ahhoz, hogy versenyben maradjon a továbbjutást érő első két helyért.

Ez össze is jött, igaz, nem könnyen. Az oroszok szereztek vezetést az első félidőben, miután Jaroszlav Rakickij egy remek lövéssel 25 méterről mattolta Gulácsit.

A lipcseiek a második félidőben Konrad Laimer találatával egyenlítettek, majd a BL-szezon talán legszebb góljával, Marcel Sabitzer jobb külsővel leadott lövésével a győzelmet is megszerezték (2-1). Ennek a csoportnak a másik szerdai meccsén a pont nélkül utolsó Benfica látja vendégül a második Lyont.

A H csoportban a forduló előtt két győzelemmel és 6-0-s gólkülönbséggel első Ajax amszterdami arénájában a második Chelsea vendégszerepelt, és a hajrában szerzett Michy Batshuayi-góllal nyerni is tudott (0-1). Ugyanitt a 21 órakor kezdődő programban a pontot még nem szerző Lille fogadja a harmadik Valenciát.