A norvégok elrontották Sergio Ramos fantasztikus rekorddöntését

Az olaszok hetedik selejtezőjüket is megnyerték, így kijutottak az Eb-re.

Szombaton nyolc mérkőzést rendeztek az Európa-bajnoki selejtezősorozat hetedik fordulójában. Sergio Ramos elképesztő rekordot döntött meg, amikor Spanyolország a norvég válogatott otthonában lépett pályára. A Real Madrid és a nemzeti együttes csapatkapitánya 168. alkalommal ölthette magára a címeres mezt, amivel a spanyol válogatott egyedüli rekordere lett, Iker Casillast megelőzve.

A spanyolok gól nélküli első félidő után a második játékrész elején Saúl átlövésével szerezték meg a vezetést, de a folytatásban a norvégok előtt is adódott több lehetőség. A hosszabbításban Kepa rosszul mozdult ki a kapujából, így Norvégia büntetővel mentette 1-1-re a meccset. A csoportot a spanyolok vezetik 19 ponttal, mögöttük a 14 pontos, 4-0-s győzelmet arató svédek állnak.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

@sergioramos starts against Norway and surpasses @ikercasillas as Spain’s most capped player of all time 🙌🇪🇸

Bleacher Report Football (@brfootball) által megosztott bejegyzés, Okt 12., 2019, időpont: 10:39 (PDT időzóna szerint)

Következményei lesznek a horvátországi zakónak
Rossit a kezdőcsapatról beszélt: „reagálni fogunk a horvátországi vereségre”.

Az olasz válogatott 2-0-ra megverte Görögországot, így hibátlanul mérleggel már most kijutott az Európa-bajnokságra.

Hajrában szerzett góllal a dán labdarúgó-válogatott egygólos győzelmet aratott a vendég svájci csapat felett. A skandinávok így a csoport élére ugrottak, míg a svájciak hátránya négy pontra nőtt a listavezetővel és a második írekkel szemben is, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.