Szenzációs meccset játszottak Liverpoolban Szoboszlaiék

Hamar megszórta a Salzburgot a címvédő, ám az osztrákok háromgólos hátrányból is egyenlíteni tudtak. Aztán jött a mindent eldöntő találat.

A Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján három magyar labdarúgónak szurkolhattunk, és mindhárman a kezdőcsapatban kaptak helyet.

Az első fordulóban góllal debütáló Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a címvédő Liverpool vendége volt. A meccs legérdekesebb szereplője Sadio Mané volt, aki 2012 és 2014 között a salzburgiaknál szerepelt, onnan a Southamptonhoz került, majd 2016-ban a Liverpool játékosa lett.

Ki más szerezhette volna az első gólt, mint ő? A szenegáli támadó nem ünnepelt, ezzel megtisztelve ausztriai időszakát. A folytatásban Andrew Robertson és Mohamed Szalah is betalált, 3-0-nál pedig hátradőltek a hazai szurkolók. Korán…

Meg is van a BL-szezon egyik legpimaszabb gólja
Hakimi egy védőt lecselezett, a kapus elfektette, majd a léc alá lőtt.

A szünet előtt a dél-koreai Hicshan Hvang szépített, majd a második félidőben a japán Minamino Takumi is betalált a vendégeknél, így újra szoros lett a találkozó. Főleg akkor, amikor az 57. percben beszálló norvég csodagyerek, Erling Braut Haland a 60. minutumban kiegyenlített!

Az elképesztő feltámadás után végül pont nélkül maradt a Salzburg: Szalah a 69. percben szerezte a győztes találatot (4-3). A remek meccset játszó Szoboszlait a 71. percben cserélték le, kis szépséghiba, hogy az utolsó liverpooli gól előtt ő adta el a labdát.

A másik magyaros csapat, a Leipzig otthon kapott ki 2-0-ra a francia Olympique Lyon ellen: Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt, ám ők sem tudtak segíteni együttesükön.

A játéknap legpatinásabb találkozóján a Barcelona az Internazionalét fogadta. A vendégek már a második percben vezetést szereztek Lautaro Martínez lövésével, ám a katalánok fordítani tudtak: Luis Suárez az 58. és a 84. percben duplázott (2-1).

Két perc alatt mattolták a Barcelona védelmét
Lautaro Martínez góljával szerzett vezetést az Inter a BL-ben.

Bajnokok Ligája, 2. forduló

E csoport:

Genk (belga)–SSC Napoli (olasz) 0-0

FC Liverpool (angol)–Salzburg (osztrák) 4-3 (3-1)
Gólszerzők: Mané (9.), Robertson (25.), Szalah (36., 69.), illetve Hvang (39.), Minamino (56.), Haland (60.)

F csoport:

Slavia Praha (cseh)–Borussia Dortmund (német) 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Hakimi (35., 89.)

FC Barcelona (spanyol)–Internazionale (olasz) 2-1 (0-1)
Gólszerzők: L. Suárez (58., 84.), illetve Martínez  (2.)

G csoport:

Leipzig (német)–Olympique Lyon (francia) 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Depay (11.), Terrier (65.).

Zenit (orosz)–Benfica (portugál) 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Dzjuba (22.), Dias (öngól – 70.), Azmun (78.), illetve De Tomás (85.)