Idegenben teljesen impotens a Barcelona

Harmadik idegenbeli mérkőzésén is nyeretlen maradt a Barcelona, amely a La Liga 5. fordulójában sima 2-0-s vereséget szenvedett a Granada otthonában.

A hazaiak nagyszerűen kezdték a mérkőzést, a korábbi Real Madrid- és Tottenham-játékos, Roberto Soldado szerzett labdát az ellenfél térfelének közepén, jól indította Antonio Puertast, akinek jobb oldali beadását Ramon Azeez egy méterről fejelte a hálóba (1-0).

Nem vett vissza a tempóból a Grenada, a 15. percben Puertas lövését védte Marc-André ter Stegen, és ugyan a félidő hátralévő részében nem voltak veszélyesek a Barcelona kapujára a hazaiak, de fölényben futballoztak.

A második félidőre beállt Lionel Messi, Ansu Fati, majd Arturo Vidal is. Az 53. percben Ter Stegen majdnem bevédett egy beadást, a 66. percben pedig Vidal csinált tizenegyest, a VAR jól mutatta, hogy a labda a karjáról pattant be.

A büntetőt Álvaro Vadillo belőtte (2-0).

A Barcelona mindent elkövetett a gólért, de Rui Silva jól állta a sarat és védte Messi és Fati kísérleteit is.

A végeredmény maradt a 2-0, a Barcelona sorozatban nyolc idegenbeli bajnoki óta nyeretlen.

Győzelmével a Granada átvette a vezetést a spanyol bajnokságban.