Meglepte a BL-döntőst az Olympiakosz

Görögországi döntetlennel kezdte meg Bajnokok Ligája-szereplését a tavalyi döntős Tottenham, amely a B csoportban az Olympiakosz vendégeként játszott 2-2-t.

Pedig félóra után úgy tűnt, az angolok simán elintézik a riválist, a 26. percben ugyanis Yassine Meriah szabálytalankodott Harry Kane-nel (a VAR szerint is), a sértett pedig izomból a léc alá varrta a büntetőt (0-1).

Négy perc múlva növelte előnyét a Spurs, ezúttal Lucas Moura 17 méterről megeresztett bombája talál utat a kapuba (0-2).

Hogy a görögöknek maradjon kedvük a folytatásra, arról a 44. percben Daniel Podence gondoskodott, aki jobbról szépen kilőtte a jobb sarkot (1-2).

Az 54.prcben a hazaiak is büntetőhöz jutottak, Mathieu Valbuena esett össze a 16-os vonalánál, a lassításnál úgy tűnt, Jan Vertonghen valóban eltalálta, a videobíró is megadta, így itt is a sértett büntetett (2-2).

A hajrában még Erik Lamela előtt adódott helyzet, de az Olympiakosz portugál kapusa, José Sá védett, így maradt a 2-2-es döntetlen.

Bajnokok Ligája, 1. forduló

A csoport:
FC Bruges (belga) – Galatasaray (török) 0-0

B csoport:
Olympiakosz (görög) – Tottenham (angol) 2-2 (1-2)
gól: Daniel Podence (44.), Valbuena (54. – 11-esből), illetve Kane (26. – 11-esből), Lucas Moura (30.)

Kiemelt fotó: ARIS MESSINIS / AFP