Ronaldo négyet lőve nyírta ki az ellenfelet, gólzáporban nyert Anglia

Az A csoportban Anglia az Eb-selejtezők meglepetéscsapatát, Koszovót fogadta, és elég kellemetlen helyzetbe került a házigazda, ugyanis már az első percben hátrányba került. Nem remegtek meg azonban az angolok a korán bekapott góltól, olyannyira nem, hogy Jadon Sancho vezetésével a szünetre már 5-1-es előnyben voltak. Csakhogy a koszovóiak a fordulás után elég hamar vertek két gólt, majd Kane hagyott ki egy tizenegyest.

A nagy fordulat elmaradt ugyanakkor, Anglia győzelmének pedig a Montenegróban győztes csehek örültek a legjobban, akik így feljöttek a második helyre a csoportban

Korai góllal sokkolta Koszovó Angliát, de végül kikapott:

A B csoportban Cristiano Ronaldo elég korán vezetést szerzett az Eb-címvédő Portugáliának, egy kezezés miatt megítélt büntetőt értékesített a 7. percben – Litvánia volt a 40. válogatott, amely ellen a portugál klasszis betalált. Csakhogy hiába a mezőnyfölény, még az első félidőben kiegyenlített a litván csapat. A második félidő elején Ronaldo előbb egy egészen furcsa gólt szerzett, majd egy beívelt labdát passzolt közelről a hálóba, hogy aztán egy kontrát fejezzen be, így végül a portugálok simán szállították a három pontot – az 1-5-ös végeredmény Carvalho állította be.

Ez a komikus Ronaldo-gól volt végül a győztes találat:

Ez azért is kellett, mert közben Szerbia, ha izzadva is, de behúzta a Luxemburg elleni, idegenbeli találkozóját, de Portugália áll a második helyen.

A H csoportban rendeztek még meccseket, ahol a világbajnok franciák hozták a kötelező győzelmet Andorra ellen, azonban nem tudtak az élre ugrani, mert a törökök is behúzták a Moldova elleni mérkőzést. Albánia és Izland viszont egy izgalmas összecsapást hozott össze, amit végül meglepetésre a házigazda albánok nyertek meg 4-2-re.

Eredmények – Eb-selejtezők

A csoport:

Montenegró-Csehország 0-3 (0-0)
g.: Soucek (54.), Masopust (58.), Darida (95., 11-esből)

Anglia-Koszovó 5-3 (5-1)
g.: Sterling (8.), Kane (19.), Vojvoda (38., öngól), Sancho (44., 45+1.), illetve Berisha (1., 49.), Muriqi (54., 11-esből)

Az állás: 1. Anglia 12 pont/4 mérkőzés, 2. Csehország 9/5, 3. Koszovó 8/5, 4. Bulgária 2/5 (5-11), 5. Montenegró 2/5 (3-13)

B csoport:

Luxemburg-Szerbia 1-3 (0-1)
g.: Turpel (66.), illetve Mitrovic (36., 78.), Radonjic (55.)

Litvánia-Portugália 1-5 (1-1)
g.: Andriuskevicius (28.), illetve Ronaldo (7., 62., 65., 76., az elsőt 11-esből), Calvalho (92.)

Az állás: 1. Ukrajna 13/5, 2. Portugália 8/4, 3. Szerbia 7/5, 4. Luxemburg 4/5, 5. Litvánia 1/5

H csoport:

Moldova-Törökország 0-4 (0-1)
g.: Tosun (37., 80.), Turuc (58.), Yazici (88.)

Franciaország-Andorra 3-0 (1-0)
g.: Coman (18.), Lenglet (52.), Ben Yedder (91.)

Albánia-Izland 4-2 (1-0)
g.: Dermaku (32.), Hysaj (52.), Roshi (79.), Cikalleshi (83.), illetve Sigurdsson (47.), Sigthorsson (58.)

Az állás: 1. Franciaország 15/6 (19-4), 2. Törökország 15/6 (14-2), 3. Izland 12/6, 4. Albánia 9/6, 5. Moldova 3/6, 6. Andorra 0/6

Kiemelt kép: Petras Malukas / AFP