Szétkapta a DAC a Slovant, magyar gól is született Dunaszerdahelyen

Ötöt lőttek a hazaiak, az egyiket Vida Kristopher.

A szlovák bajnokság rangadóján a DAC gólgazdag meccsen 5-2-re verte hazai pályán a Slovan Bratislava csapatát.

Pedig a vendégek szerezték meg az előnyt: a Holman Dávidot és Guzmics Richárdot is a kispadra nevező pozsonyiaknál Andraz Sporar talált be a 18. percben büntetőből.

A 35. minutum jelentette a meccs fordulópontját: Vida Kristophert megrántották a tizenhatoson belül, kis spét után a büntetőpontra mutatott a játékvezető, ráadásul a szabálytalankodó Joeri de Kampsnak villant a piros. Eric Davis pimaszul értékesítette a büntetőt (1-1).

A magyarok közül Vida Máté is kezdett, így a pályán nézhette végig, ahogyan Vida Kristopher a vezetést is megszerezte a dunaszerdahelyi csapatnak. Beérett a kiállításnak is köszönhető mezőnyfölény (2-1).

A második félidőben Eric Ramirez góljával már 3-1 volt, majd Myenty Abena szépített (3-2).

Kicsivel később viszont Andrej Fábry pazar találatával már 4-2-re vezetett a DAC, majd Holman is hiába állt be a vendégekhez, a vége 5-2 lett Ramirez második góljával.

Nagy siker ez a dunaszerdahelyiek számára, akik így a harmadik  helyen állnak a tabellán.

Szlovál bajnokság, 7. forduló, eredmény

DAC–Slovan Bratislava 5-2

🇭🇺 Izzó este, forrongó rangadó, majd a lefújáskor kitörő vulkán. Ilyen volt ez a szeptemberindító rangadó. Öt gólt…

Közzétette: DAC 1904 – 2019. szeptember 1., vasárnap

Kiemelt kép: skslovan.com