Agüero duplázott, De Bruyne új rekordot állított fel

A Premier League harmadik fordulójában megszerezte második győzelmét a Manchester City, a címvédő ezúttal az eddig szintén veretlen Bournemouth otthonában győzött 3-1-re.

A hazaiak nem panaszkodhattak a sorsolásra, hiszen az első két körben újoncokkal találkoztak: a Sheffield United elleni hazai 1-1-es döntetlen után Birminghamben verték 2-1-re az Aston Villát. A manchesteriek is négy pontnál jártak a játéknap előtt, a West Ham United elleni 5-0-s KO-sikert ugyanis egy Tottenham elleni 2-2-es döntetlen követte.

A Vitality Stadiumban azonban végig kézben tartották a mérkőzést, már a 15. percben sikerült megszerezni a vezetést: Kevin De Bruyne gyenge lövése tökéletes gólpassz lett Sergio Agüerónak (0-1).

A belga válogatott klasszis ezzel már 50 asszisztnál jár az angol élvonaléban, ehhez mindössze 123 mérkőzésre volt szüksége. Ilyen kevés meccsszám eddig még senkinek sem volt elég ehhez a mérföldkőhöz, Mesut Özilnek 141, Eric Cantonának 143 mérkőzésre volt szüksége a félszáz gólpasszhoz.

A 43. percben Raheem Sterling révén növelte előnyét a vendégcsapat (0-2).

De még a szünet előtt szépítettek a hazaiak, Harry Wilson gyönyörűen csavart egy szabadrúgásból a bal felső sarokba (1-2).

A 64. percben ismét Agüero következett, aki a csetlő-botló David Silva által elhagyott labdát közelről bombázta a hálóba (1-3).

Azok után, hogy a Tottenham ikszelt a Manchester Cityvel, hazai pályán elbukott a pont nélküli Newcastle United ellen. A meccs egyetlen gólját a nyáron igazolt brazil Joelinton lőtte (0-1).

A Wolverhampton Wanderers a 97. percben szerzett tizenegyessel mentett pontot otthon a Burnley ellen (1-1).