29 másodperc alatt gólt kapott, de KO-val nyert a Dortmund

Alaposan meglepődött a Signal-Iduna-Park közönsége, amikor 29 másodperc elteltével vezetést szerzett az Augsburg, végül a Dortmund megrázta magát és kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a Bundesliga nyitányán.

A felek tavaly októberben is őrült meccset játszottak, akkor szintén a vendégek vezettek 1-0-ra és 2-1-re, végül a Dortmund úgy nyert 4-3-ra, hogy Paco Alcácer a 96. percben szerezte meg a győztes találatot.

Ezúttal egy gyors támadás végén Florian Niederlechner szerzett vezetést az augsburgiaknak (0-1).

Nem örülhettek sokáig a vendégek, a 3. percben Paco Alcácer az ügyetlenkedő Tomás Koubek kapus hibáját kihasználva egyenlített (1-1).

A második félidőt nagy lendülettel kezdték a hazaiak, az 51. percben egy bal oldali beadást a kivetődő Koubek nem ért el, Jadon Sancho igen, és jobbról visszalőtte a labdát a jobb sarokba (2-1).

Az 57. percben ismét a frissen igazolt Koubek ügyetlenkedett, egy beadást nem tudott megfogni, maga elé ütötte, így végül a labda Marco Reus elé került, aki nem hibázott (3-1).

Két perccel később ismét Paco Alcácer villant, máris háromra nőtt a különbség (4-1).

A tavalyi ezüstérmes a mérkőzés hátralévő részében már nem nagyon erőlködött, a 82. percben az új szerzemény Julian Brandt szerezte a meccs utolsó gólját (5-1).

A Dortmund egy gyengébb első félidő után negyedóra futball elég volt a biztos győzelemhez.

Bundesliga, 1. forduló

Borussia Dortmund–Augsburg 5-1 (1-1)
gól: Paco Alcácer (3., 59.), J. Sancho (51.), Reus (57.), Brandt (82.), illetve Niederlechner (1.)

Bayer Leverkusen–Paderborn 3-2 (2-2)
gól: Bailey (10.), Havertz (19.), Volland (69.), illetve Michel (15.), Mamba (25.)

Wolfsburg–Köln 2-1 (1-0)
gól: Arnold (16.), Weghorst (60.), illetve Terodde (91.)

Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 1-3 (0-1)
gól: Eggestein (47.), illetve Hennings (36.), Karaman (52.), Ayhan (64.)

Freiburg–Mainz 3-0 (0-0)
gól: Höler (81.), Schmid (84.), Waldschmidt (87., büntetőből)

Münchengladbach – Schalke 0-0

Kiemelt fotó: Ina FASSBENDER / AFP