Adrián kapitális hibája sokba kerülhetett volna a Liverpoolnak

Győzelemmel folytatta a Premier League 2019-2020-as idényét a Liverpool labdarúgócsapata, amely 2-1-re győzött a Southampton vendégeként.

A vendégek az első félidő végén Sadio Mané találatával szereztek vezetést (0-1).

A szenegáli csatár így már 15 találatnál jár a 2019-es naptári évben az angol élvonalban, de minden tétmeccset figyelembe véve is listavezető: idén eddig 20 gólt szerzett.

A 71. percben egy buta védelmi hibát követő labdavesztést Roberto Firmino használt ki (0-2).

A hazaiak végül a 83. percben Danny Ings révén szépítettek, aki letámadta Adriánt, a kapus pedig egyszerűen lábon lőtte, és a labda a jobb belsőjéről a hálóba pattant (1-2).

A Norwich City 3-1-re verte a Newcastle-t, a hazaiaknál a finn válogatott csatár, Teemu Pukki triplázott.

A statisztikák szerint rajta kívül csak két játékos tudott egy Premier League-nyitányon két meccs alatt négy gólt szerezni: Robbie Fowler (Liverpool) 1994-1995-ben és Gianluca Vialli (Chelsea) 1997-1998-ban.