Liverpool's Brazilian midfielder Fabinho (L) vies for the ball with Chelsea's French striker Olivier Giroud during the UEFA Super Cup 2019 football match between FC Liverpool and FC Chelsea at Besiktas Park Stadium in Istanbul on August 14, 2019. (Photo by OZAN KOSE / AFP)

Mutatjuk a Liverpool–Chelsea összes gólját

Négy találat született az Európai Szuperkupában.

Angol házidöntő jött össze az Európai Szuperkupában, ugyanis a Bajnokok Ligáját a Liverpool, míg az Európa Ligát a Chelsea nyerte májusban. Az isztambuli meccset élőben közvetítettük.

ISTANBUL, TURKEY - AUGUST 14: Frank Lampard, Manager of Chelsea looks on during the penalty shoot out during the UEFA Super Cup match between Liverpool and Chelsea at Vodafone Park on August 14, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Michael Regan/Getty Images)
Tizenegyeseken úszott el Frank Lampard edzői pályájának első trófeája
Remek meccset játszott a Liverpool és a Chelsea, tizenegyespárbaj döntött.

A Chelsea szerzett vezetést: a francia világbajnok, Olivier Giroud lőtt a hálóba kisodródott helyzetből, Christian Pulisic mesteri passza után (0-1).

A második félidő elején jött az egyenlítés: Fabinho középre lőtt passza felpattant egy Chelsea-játékoson, de pont így pörgött át a londoniak védelme fölött, Roberto Firmino beszaladt és elpöckölte a labdát a kapus mellett. Sadio Manénak csak az üres kapuba kellett betuszkolnia az egyenlítő gólt (1-1).

A rendes játékidő 1-1-gyel zárult, jöhetett a hosszabbítás. Ott a 95. percben Firmino lépett ki a bal szélen egy labdával, majd visszatette a második hullámban érkező Mané elé, aki cirka tíz méterről a léc alá lőtt (2-1).

Itt sem volt azonban még vége: tizenegyesből egyenlített a Chelsea. Abraham lépett ki a labdával, ezt bravúrral védte Adrián, de egy perccel később újra Abraham bukkant föl a tizenhatoson belül, és ezúttal a kapus kiütötte a csatár lábát. Jorginho állt a labda mögé, aki hanyagu gurított a kapu bal oldalába (2-2).

Végül a tizenegyesekre marad a döntés, amelyek során a Liverpool szerezte meg a trófeát.

Kiemelt kép: OZAN KOSE / AFP

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.