Nemzetközi foci bajnokok ligája

Csillaghullás volt a BL-ben, sztárcsapatok búcsúztak

Kiesett a legutóbb negyeddöntős FC Porto, a Celtic és a Dinamo Kijev is.

Az elmúlt idényben negyeddöntős FC Porto nem jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából, így csak az Európa Liga selejtezőjében folytatja szereplését.

A portugál együttes az első találkozón 1-0-ra nyert a Krasznodar vendégeként, így kényelmes helyzetből várta a keddi visszavágót, amelyen azonban otthon 3-2-es vereséget szenvedett, ezzel idegenben szerzett több találattal az orosz gárda jutott tovább.

Lovrencsics a 0-4-es BL-meccs után: Szégyellem magam a csapat nevében is
Kritikusan nyilatkozott a Fradi játékosa a Zagreb elleni súlyos vereség után.

A Dinamo Kijev is kiesett, a Brugge 4-3-as összesítéssel kerekedett Kádár Tamásék fölé. A Kijev az idegenbeli 1-0-s vereség után saját közönsége előtt 3-3-as döntetlent játszott belga riválisával, a találkozót mindkét csapat tíz emberrel fejezte be. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást, az 57. percben sárga lapot kapott.

Ugyanígy járt, hazai pályán égett meg a skót sztárcsapat, a Celtic is, őket a román CFR Cluj ejtette ki 5-4-es összesítéssel.

Az előző kiírásban négy közé jutott Ajax viszont sikerrel vette az akadályt, és idegenbeli döntetlen után saját közönsége előtt legyőzte a PAOK Szalonikit. A holland csapat három büntetőt lőhetett, közülük Dusan Tadics kettőt értékesített, egyet kihagyott.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók

Ferencváros–Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 5-1-es összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)–Crvena zvezda (szerb) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 6-7
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

AFC Ajax (holland)–PAOK Szaloniki (görög) 3-2 (1-1)
Továbbjutott: az Ajax, 5-4-es összesítéssel.

LASK Linz (osztrák)–FC Basel (svájci) 3-1 (0-0)
Továbbjutott: a Linz kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Olimpiakosz (görög)–Basaksehir (török) 2-0 (0-0)
Továbbjutott: az Olimpiakosz kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Celtic FC (skót)–CFR Cluj (román) 3-4 (0-1)
Továbbjutott: a Cluj, 5-4-es összesítéssel.

FC Porto (portugál)–FK Krasznodar (orosz) 2-3 (0-3)
Továbbjutott: a Krasznodar 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Dinamo Kijev (ukrán)–Club Brugge (belga) 3-3 (1-1)
Továbbjutott: a Club Brugge, 4-3-as összesítéssel.

Rosenborg BK (norvég)–NK Maribor (szlovén) 3-1 (0-1)
Továbbjutott: a Rosenborg kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Qarabag (azeri)–APOEL (ciprusi) 0-2 (0-1)
Továbbjutott: az APOEL, 3-2-es összesítéssel.

Kiemelt kép: MIGUEL RIOPA / AFP