Gil Vicente's Bulgarian midfielder Bozhidar Kraev (R) celebrates his goal at the end of the Portuguese league football match between Gil Vicente FC and FC Porto at the Cidade de Barcelos stadium in Barcelos on August 10, 2019 (Photo by MIGUEL RIOPA / AFP)

Csillaghullás volt a BL-ben, sztárcsapatok búcsúztak

Kiesett a legutóbb negyeddöntős FC Porto, a Celtic és a Dinamo Kijev is.

Az elmúlt idényben negyeddöntős FC Porto nem jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából, így csak az Európa Liga selejtezőjében folytatja szereplését.

A portugál együttes az első találkozón 1-0-ra nyert a Krasznodar vendégeként, így kényelmes helyzetből várta a keddi visszavágót, amelyen azonban otthon 3-2-es vereséget szenvedett, ezzel idegenben szerzett több találattal az orosz gárda jutott tovább.

Lovrencsics a 0-4-es BL-meccs után: Szégyellem magam a csapat nevében is
Kritikusan nyilatkozott a Fradi játékosa a Zagreb elleni súlyos vereség után.

A Dinamo Kijev is kiesett, a Brugge 4-3-as összesítéssel kerekedett Kádár Tamásék fölé. A Kijev az idegenbeli 1-0-s vereség után saját közönsége előtt 3-3-as döntetlent játszott belga riválisával, a találkozót mindkét csapat tíz emberrel fejezte be. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást, az 57. percben sárga lapot kapott.

Ugyanígy járt, hazai pályán égett meg a skót sztárcsapat, a Celtic is, őket a román CFR Cluj ejtette ki 5-4-es összesítéssel.

Az előző kiírásban négy közé jutott Ajax viszont sikerrel vette az akadályt, és idegenbeli döntetlen után saját közönsége előtt legyőzte a PAOK Szalonikit. A holland csapat három büntetőt lőhetett, közülük Dusan Tadics kettőt értékesített, egyet kihagyott.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók

Ferencváros–Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 5-1-es összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)–Crvena zvezda (szerb) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 6-7
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

AFC Ajax (holland)–PAOK Szaloniki (görög) 3-2 (1-1)
Továbbjutott: az Ajax, 5-4-es összesítéssel.

LASK Linz (osztrák)–FC Basel (svájci) 3-1 (0-0)
Továbbjutott: a Linz kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Olimpiakosz (görög)–Basaksehir (török) 2-0 (0-0)
Továbbjutott: az Olimpiakosz kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Celtic FC (skót)–CFR Cluj (román) 3-4 (0-1)
Továbbjutott: a Cluj, 5-4-es összesítéssel.

FC Porto (portugál)–FK Krasznodar (orosz) 2-3 (0-3)
Továbbjutott: a Krasznodar 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Dinamo Kijev (ukrán)–Club Brugge (belga) 3-3 (1-1)
Továbbjutott: a Club Brugge, 4-3-as összesítéssel.

Rosenborg BK (norvég)–NK Maribor (szlovén) 3-1 (0-1)
Továbbjutott: a Rosenborg kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Qarabag (azeri)–APOEL (ciprusi) 0-2 (0-1)
Továbbjutott: az APOEL, 3-2-es összesítéssel.

Kiemelt kép: MIGUEL RIOPA / AFP

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.