Sokk a braziloknak: Neymar kidőlt, kihagyja a Copa Américát

A bokájára kapott egy rúgást a Katar elleni edzőmeccsen.

Magyar idő szerint csütörtök hajnalban Brazília 2-0-ra verte Katart barátságos mérkőzésen, így már csak egy felkészülési találkozója maradt hátra (Honduras ellen, vasárnap) a jövő szombaton kezdődő Copa América előtt. A brazilok Richarlison és Gabriel Jesús találataival nyertek, azonban ismét Neymar került középpontba a meccsen: a két gól között, már a 21. percben le kellett cserélni, és mankóval hagyta el a stadiont a lefújást követően.

A brazil szövetség már meg is erősítette: a bokája sérült meg, s az is eldőlt, hogy nem jön rendbe a válogatott tornára, így kihagyja azt. Cseréjéről hamarosan dönt a szakvezetés.

Kiemelt kép: Ricardo Botelho/Brasil Photo Press/AFP

A Copa América további résztvevői közül Peru 1-0-ra legyőzte Costa Ricát, Paraguay viszont nem bírt Hondurasszal (1-1), míg Venezuela 3-1-re kikapott Mexikótól. A mexikóiak argentin szövetségi kapitányának, Gerardo Martinónak ez volt a harmadik mérkőzése a kispadon, csapata mindháromszor győzött. Korábban Paraguayt (4-2) és Chilét (3-1) is megverte a mexikói válogatott.