Hatalmas balhé az afrikai BL-döntőben, félbeszakadt a meccs

Levonult a pályáról a marokkói Wydad Casablanca.

Hatalmas botrány után hirdettek győztest tegnap az afrikai Bajnokok Ligájában. Történt ugyanis, hogy az 1-1-es első meccs után a visszavágón a tunéziai Esperance Tunis a marokkói Wydad Casablanca csapatát fogadta.

A hazaiak a 41. percben vezetést szereztek, amire a 60. percben érkezett a válasz. 1-1 helyett azonban 1-0 maradt az eredmény, mert a játékvezetők érvénytelenítették a gólt.

Ebből lett a balhé, amely során majd fél órán át vitatkoztak a klubelnökök, a szövetség vezetői és a játékvezetők. A többség, persze főként a marokkóiak szerint érvényes volt a gól, de a VAR nem működött, így nem lehetett visszanézni az esetet. Ráadásul a hírek szerint az első meccsen is számon kértek néhány ítéletet az akkori játékvezetőn a marokkóiak, ez fokozta a helyzetet.

Ilyen felvezetés után a Wydad Casablanca nem volt hajlandó folytatni, így levonult a pályáról, a meccs pedig félbeszakadt…

Ez az Esperance Tunist annyira nem zavarta, a Twitteren megünnepelték a sikert.