Levante's Spanish midfielder Jose Campana (L) challenges Atletico Madrid's Sapnish defender Juanfran during the Spanish League football match between Levante and Atletico Madrid at the Ciutat de Valencia stadium in Valencia on May 18, 2019. (Photo by JOSE JORDAN / AFP)

Újabb Atlético-ikon búcsúzik a csapattól

Juanfran sem marad.

Az Európa-bajnok spanyol hátvéd, Juan Francisco Torres (Juanfran) távozik az Atlético Madrid labdarúgócsapatától.

Ezek az utolsó napjaim itt az Atléticóban. Ez a klub az otthonom, és ez is lesz mindig. Csodálatos év volt a legutóbbi, pályafutásom során a legjobb. Nagyszerű pillanatokat éltem át, de sokat szenvedtem

– mondta a 34 éves játékos.

A Real Madridban nevelkedett jobbhátvéd 2011-es érkezése óta több mint háromszáz mérkőzést játszott az Atlético színeiben. A bajnokságot, a Király Kupát és a spanyol Szuperkupát egy-egy, az Európa Ligát és az európai Szuperkupát két-két alkalommal nyerte meg csapatával, és kétszer volt döntős a Bajnokok Ligájában. A spanyol válogatottban 22 meccsen lépett pályára, és tagja volt a 2012-es Európa-bajnok csapatnak is.

Juan Francisco Torres a harmadik hátvéd, aki bejelentette nyári távozását: a világbajnok francia Lucas Hernández a Bayern Münchenhez igazol 80 millió euróért, az uruguayi Diego Godín új klubja pedig az Internazionale lesz. A brazil Filipe Luis szerződése is lejár, és valószínűleg ő sem marad a csapatnál. Juanfrannak a hírek szerint egy évre szóló szerződéshosszabbítást ajánlottak, de nem fogadta el.

MTI/Kiemelt kép: Jose Jordan/AFP

Gianluigi Buffon during the French L1 football match between Paris Saint-Germain and Nimes at the Parc de Princes in Paris on 23 February 2019.(Photo by Mehdi Taamallah/NurPhoto)