Leo Messi during the match between FC Barcelona angd Getafe, corresponding to the round 37 of the Liga Santander, played at the Camp Nou Stadium, on 12th May 2019, in Barcelona, Spain.
 -- (Photo by Urbanandsport/NurPhoto)

Barcelona-döntetlennel ért véget a spanyol bajnokság

Az Eibar meglepte Messiéket a LaLiga-szezon utolsó mérkőzésén.

A bajnok Barcelona a biztos 12. helyezett Eibar vendége volt a spanyol LaLiga 2018–2019-es szezonjának utolsó mérkőzésén.

A hazaiak kezdtek jobban: Marc Cucurella a 20. percben jutatta előnyhöz a házigazdát. Egy remek Arturo Vidal-kiugratást Lionel Messi zárt le góllal a 31. perc elején, majd a 32. végén egy hosszabb futás befejezéseként emelte át a kapus felett a labdát, így pillanatok alatt fordított a Barca.

Az első félidő ráadásában érkezett az Eibar válasza: Pablo De Blasis kapásból lőtt a kissé kint álló Jasper Cillessen kapujába. A 2-2 végül a lefújásig kitartott, így döntetlennel zárta a bajnokságot a Barca, és készülhet a Valencia elleni spanyol Király Kupa-döntőre.