A Bayern legendái bajnoki címmel, Dárdai zakóval búcsúzott

A müncheniek hazai gálával nyerték meg a Bundesligát a Dortmund előtt, a Hertha kikapott.

A német bajnokság szombati, utolsó fordulójában dőlt el, hogy sorozatban hetedszer a Bayern München, vagy 2012 óta először a Borussia Dortmund végez-e a tabella élén. Átmeneti izgalmak akadtak az egyszerre kezdődő meccsek során, de végül a Bayern nagyon magabiztosan húzta be a salátástálat.

A müncheniek az Európa Ligában az elődöntőben kiesett Eintracht Frankfurtot fogadták, és bár 1-0 után még egyenlítettek a vendégek, végül 5-1-re nyert a Bayern.

Niko Kovac vezetőedző 3-1-es vezetésnél még arra is figyelhetett, hogy a két búcsúzó legenda, Franck Ribéry és Arjen Robben csereként beszállhasson (Rafinha a kispadon maradt): végül mindkettő góllal köszönhetett el Münchentől. Az Allianz Aréna 2005-ös megnyitása óta először biztosította be saját szurkolói előtt a bajnoki címet a Bayern.

Ribéry gólja

Robben gólja

A Frankfurt az idény hajrájának nagy vesztese: az EL-döntőről tizenegyesekkel maradtak le, a Bundesligában pedig a BL-szereplést érő helyekre nem értek oda, csak az Európa Liga-selejtező jött nekik össze.

A dortmundiak a negyedik helyen álló Borussia Mönchengladbachnál vendégeskedtek, és bár nyertek 2-0-ra, így is meg kellett elégedniük az ezüstéremmel.

Magyar szempontból a legfontosabb mérkőzést Berlinben rendezték: Dárdai Pál vezetőedzőt a Bayer Leverkusen ellen búcsúztatták a Hertha-szurkolók. Dárdai 2015 óta irányította az együttest, ám a Leverkusent nem hatotta meg búcsú, 5-1-re legyőzték a berlinieket. Dárdai Palkó sérülés miatt nem volt a keretben.

Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim még versenyben volt az Európa Liga-indulást érő hetedik helyért, ám vereségükkel lecsúsztak erről. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató, már biztosan harmadik RB Leipzig a Werder Bremen vendégeként zárt, és kapott ki 2-1-re. Mindkét magyar válogatott játékos pihenőt kapott. Sallai Roland csapata, a Freiburg a sereghajtó Nürnberg ellen nyert 5-1-re, Sallai a 75. percben állt be, addigra kialakult a végeredmény.