Gulácsi kapuját a Bayern sem vette be, elnapolták a bajnokavatást

A Bundesligában is az utolsó forduló dönt a bajnoki címről, köszönhetően a Dortmund győzelmének.

Akár a bajnoki címet is eldönthette volna a német Bundesliga 33. fordulójának szombati játéknapja – a Frankfurt–Mainz találkozó (vasárnap, 18 óra) kivételével az összes meccset 15.30-as kezdéssel rendezték.

A Bayern München úgy lépett pályára a két magyar válogatott játékossal, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig vendégeként, hogy amennyiben nyer, bebiztosítja bajnoki címét. A már biztos harmadik helyezett, január közepe óta veretlen lipcseiek azonban elnapolták a bajnokavatást: 0-0-lal hozták le a meccset.

Ennek az eredménynek a Borussia Dortmund csak akkor örülhetett, ha legyőzi a Düsseldorfot. Christian Pulisic és Thomas Delaney szállították a gólokat, de a győzelemhez kellett Dodi Lukebakio is: a vendégek játékosa 2-1-es dortmundi vezetésnél simán mellé lőtt egy tizenegyest. A vége 3-2 lett a Dortmundnak Mario Götze hajrágóljával, az együttes így két pontra közelítette meg az utolsó forduló előtt az éllovas Bayernt.

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC háromszor egyenlített az Augsburg ellen, a legvégén pedig egy tizenegyessel meg is nyerte az őrült meccset (4-3). Szalai Ádám az 57. percig volt pályán a Werder Brement fogadó Hoffenheimben, amely 1-0-s vereséggel zárt, így továbbra is hátrányban van a nemzetközi szereplést érő helyekért vívott csatában. Sallai Roland a szünetben lépett pályára a Hannover ellen idegenben 3-0-s vereséget szenvedő Freiburgban. A hazai öröm így sem lehet teljes: a csapat kiesett, csak úgy, mint a Nürnberg – a Stuttgart egy győzelemmel biztosította be a 16., még osztályozós helyét.