Laposra verték Európa idei meglepetéscsapatát

Hatot kapott az Eintracht Frankfurt 36 perc alatt...

Az Európa Ligában elődöntős Eintracht Frankfurt 6-1-re kikapott a Bayer Leverkusen otthonában a német Bundesliga 32. fordulójának vasárnapi játéknapján. A végeredmény már a 36. percben kialakult.

A német bajnokság élvonalában legutóbb 1978. április 29-én szerzett egy csapat hat gólt az első félidőben, akkor a Borussia Mönchengladbachnak sikerült ez a Borussia Dortmund ellen, a hét találat pedig rekord a liga történetében.

A Leverkusen a diadallal pontszámban beérte a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyen álló Frankfurtot, amelynek az utóbbi négy fordulóban nem sikerült győznie.

A csapat viszont az Európa Ligában a fináléért küzd: a hazai 1-1 után csütörtökön a Chelsea otthonában vár rájuk az elődöntő visszavágója. A remeklésnek köszönhetően a csapat legnagyobb ászát a Real Madrid viheti el a nyáron.