Megszakadt Gulácsiék nagy sorozata, a bajnoki címről már lemondhatnak

A Mainz kétgólos hátrányból állt fel a Bundesliga pénteki nyitómeccsén.

A már biztos Bajnokok Ligája-induló, a magyar válogatott duójával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig Mainz elleni vendégjátéka nyitotta a német Bundesliga 31. fordulóját péntek este.

A remeklő lipcseiek folytatták formájukat: a 32. percben már 2-0-ra vezettek Lukas Klostermann duplájával – előbb egy kontra végén lőtt gyakorlatilag az üres kapuba, majd ismét egy remek passzt emelt át a kapus fölött. A félidő vége előtt nem sokkal Karim Onisiwo szépített, azonban az első két találatot előkészítő Timo Werner tett róla, hogy a második negyvenöt perc elején visszaálljon a kétgólos differencia (1-3).

A hajrához közeledve ismét egy gólra zárkózott a házigazda, majd a 83. percben Jean-Philippe Mateta a harmadik gólt is megszerezte a Mainznak, amely így megmentette az egyik pontot. A Leipzig hat győzelem után hullajtott pontokat, s így már csak matematikai esélye maradt előrébb lépni a tabellán.

Bundesliga, 32. forduló:

Mainz–RB Leipzig 3-3 (1-2)
Gólszerzők: Onisiwo (43.), Niakhate (67.), Mateta (83.), illetve Klostermann (20., 32.), Werner (49.)