Eldőlt, melyik csapat jut fel a Premier League-be

A Norwich City labdarúgócsapata szombaton nyert a Blackburn ellen, így feljutott a Premier League-be.  A Sheffield United is jó eséllyel pályázik. Ha áttételesen is, de mindkét klubnál van némi magyar kapcsolódási pont.

Teemu Pukki az utóbbi években elég sok borsot tört a magyar válogatott orra alá. Tavaly szeptemberben például a hetedik percben lőtt gólt Gulácsi Péter kapujába és Marco Rossi debütáló meccsén ezzel nyertek 1-0-ra a finnek Nemzetek Ligája mérkőzésen. A csatár speciel annak a Norwich Citynek az alkalmazásában állt és áll most is, amelyik szombat este 2-1-re verte a Blackburn Roverst az angol másodosztály 45. fordulójában és ezzel három év szünet után újra feljutott a Premier League-be.

Pukki végig a pályán volt, a hajrában cserélték le, és ugyan ezúttal gólt nem szerzett, de 28 találatával és 10 gólpasszával azért nem kis részt vállalt a feljutásban.

További magyar kapcsolatként a korábbi FTC-tulajdonos, Kevin McCabe csapata, a Sheffield United is jó eséllyel pályázik a feljutásra – 2–0-ra nyert a már kiesett Ipswich ellen. A United 88 ponttal a második, ha a Leeds nyer, akkor is marad három pont és jelentősen jobb gólkülönbségnyi előnye, így az utolsó forduló előtt jó eséllyel pályázik arra, hogy a 2006–2007-es idény után másodikként, egyenes ágon feljusson a Premier League-be (a 3–6. helyezett rájátszásban dönt a harmadik feljutó kilétéről).