Nemzetközi foci bajnokok ligája

A Porto és a Chelsea játssza az ifi BL-döntőt

A portugálok simán verték a Hoffenheimet, a Chelsea tizenegyesekkel lépett át a Barcelonán.

Pénteken rendezték az ifjúsági Bajnokok Ligája (UEFA Youth League) elődöntőit: a német Hoffenheim a portugál Portóval, a spanyol FC Barcelona az angol Chelsea-vel találkozott.

A nyoni elődöntőben a Porto 3-0-s győzelmet aratott: Romario Baro, Fabio Silva és Tiago Matos góljai vezették fináléba az alakulatot. A spanyol–angol csata nagyobb izgalmakat hozott: a 17 éves Anssumane Fati már a 20. percben vezetéshez juttatta a katalánokat, amire a második félidő közepén Luke McCormick révén válaszolt a Chelsea. Azonban Fati gyorsan visszavette a vezetést klubjának, az öröm viszont nem tartott sokáig: Charlie Brown a 85. percben egyenlített (2-2), tizenegyes-párbajra mentve ezzel a találkozót.

Az idegek harcát végül a Chelsea fiataljai bírták jobban: 5-4 arányban bizonyultak jobbnak a tizenegyesekben, így ők lesznek a Porto ellenfele a hétfői, szintén Nyonban rendezett döntőben.

Kiemelt kép: uefa.com