Magabiztos Liverpool-győzelem, újra csere a PL élén

Másodpercek kellettek a Pool első góljához a Huddersfield ellen, aztán jött a henger.

A Liverpool magabiztos győzelmével indult az angol Premier League 36. fordulója, így a „vörösök” ismét átvették a vezetést a vasárnap pályára lépő Manchester Citytől a tabella élén.

A bajnoki címért harcoló együttes a már biztos kieső Huddersfieldet fogadta péntek este, és elég gyorsan érvényre juttatta fölényét: egy labdaszerzést követően Naby Keita már a 15. másodpercben bevette a vendégek kapuját. Húsz perccel később Sadio Mané szállította a következő Pool-gólt, majd az első 45 perc lezárásaként Mohamed Szalah is feliratkozott a gólszerzők közé egy remek emeléssel (3-0).

A második félidőben Mané szerzett újabb hazai gólt (ezt is fejjel, mint az elsőt), ezzel már néggyel ment a csapata, amely végül 5-0-s különbséggel húzta be a bajnokit – Szalah is duplázott a hajrában.