Gólképtelen maradt a Real a madridi bajnokin

Brahim Díaz felfoghatatlan cselt villantott a Getafe ellen.

A harmadik helyezett Real Madrid a negyedik Getafe vendége volt a spanyol élvonalban, a 34. forduló utolsó meccsén. Tulajdonképpen a szezon két meglepetéscsapata találkozott Madrid elővárosában: a Getafe várakozáson felüli remek szereplése a pozitív, az öt idény alatt négy Bajnokok Ligáját nyert Real gyengélkedése viszont a negatív meglepetés kategóriájában tartozik.

Bár mindkét együttes próbálkozott becsülettel, végül gól nélkül ért véget a találkozó (0-0).

Ha a kapuba nem is találtak be, a Real Madrid 19 éves üdvöskéje, Brahim Díaz elképesztő cselt villantott: hátrafelé futva, a labdát mindkét lábával érintve adott kötényt ellenfelének.

Az 1983-ban alapított Getafe CF története legeredményesebb szereplésére hajt, eddigi rekordja ugyanis a 2013-as hatodik helyezés volt. Amennyiben sikerülne megőriznie a jelenlegi negyedik pozíciót a Valenciával és a Sevillával szemben, automatikusan főtáblás lenne a BL-ben, ami anyagilag soha nem látott lehetőségekhez juttatná a klubot.