A spanyol bajnokság 34. fordulójának keddi mérkőzésén a Barcelona idegenben verte 2-0-ra a Deportivo Alavést. Ernesto Valverde csapatának a 21 éves Carles Alena szerzett vezetést, akinek ez volt a szezonbeli második bajnoki gólja, majd tizenegyesből Luis Suárez állította be a végeredményt.
A kiesés elől menekülő Huesca szintén 2-0-ra legyőzte a vendég Eibart, és a begyűjtött három ponttal elmozdult a sereghajtó pozícióból. A csapat hét nyeretlen bajnoki és sorozatban négy döntetlen után győzött újra, ám hátránya így is öt pont a 17. Levantével szemben, amely egy meccsel kevesebbet játszott.
Alena gólja (0-1)
Suárez büntetője (0-2)
Kiemelt kép: AFP
Ahol a futball esze és szíve találkozik!
Válogatott írások a legjobbaktól.
Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!
Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.
Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.