Szalai Ádám olyat tett, amelyre magyar labdarúgó korábban nem volt képes

Ő az első honfitársunk, aki a német Bundesligában eljutott 50 gólig.

Megírtuk: Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim a magyar válogatott csatár góljának is köszönhetően 5-2-re nyert a Schalke 04 otthonában a német bajnokság 30. fordulójában. A 31 éves támadó az 56. percben csereként lépett pályára, kilenc perccel később pedig egy jobb oldali beadást öt méterről szép mozdulattal fejelt a hálóba, megszerezve ezzel pályafutása 50. gólját a Bundesligában.

Megvan Szalai Ádám 50. Bundesliga-gólja
A Schalke ellen fejelte a magyar támadó.

Szalai lett az első magyar játékos, aki a német élvonalban eljutott 50 gólig. A Sport TV gyűjtéséből kiderült, hogy a fejessel klubjai közül immár a Hoffenheimben szerezte a legtöbb gólt, 22-t, a Mainzban 21-ig jutott, a Schalkéban 7-ig, ugyanakkor a hannoveri félidénye eredménytelenül zárult.

A német élvonalban megfordult légiósok között ezzel holtversenyben az 52-54. helyen áll, Pavel Kuka és Ivan Klasnic társaságában. Még egy gól, és bent lesz a legjobb ötvenben, utolérve Mladen Petricet, Souleymane Sanét, valamint Bachirou Salout.