Nemzetközi foci bajnokok ligája

Elmaradt büntető miatt reklamálnak a Juventus hívei

Az Ajax Amszterdam újabb fantasztikus hőstettet végrehajtva, nagyszerű futballal ejtette ki a Juventus csapatát, miután 2-1-re nyert Torinóban.

Itt az újabb Ajax-csoda: a Juventust is kiütötték a BL-ből a hollandok
Az Ajaxnak már sikerült csodát tennie Madridban, ezúttal Torinóban varázsolt. Eközben a Manchester Unitedet egy óra alatt elintézte a Barcelona hazai pályán (3-0).

A második félidőben bántóan erőtlenül játszó Juve az utolsó szalmaszálba kapaszkodott volna a 90. percben. Ekkor ugyanis Daley Blind kezét találta telibe Rodrigo Bentancur beadása. Clément Turpin játékvezető nem fújt semmit, majd meghallgatta a videobíró javaslatát és végül úgy döntött, nem jár büntető az olaszoknak.

A jövőre bevezetendő szabályok szerint minden esetért büntető jár majd, amelynél kézzel ér a védekező játékos labdába. Más kérdés, hogy  a tizenegyessel is csak az egyenlítés jött volna össze Cristiano Ronaldóéknak és a hátra lévő pár perc alatt aligha rúgott volna még egy gólt a Juve.