Európa Liga: Hajrágóllal nyert Prágában a Chelsea

Az Arsenal legyőzte a Napolit, a Benfica négyet rúgott a Frankfurtnak.

Csütörtök este rendezték az Európa Liga negyeddöntőinek első felvonását. A nap rangadóján az Arsenal már az első félórában 2-0-s vezetést szerzett a Napoli ellen, és a kétgólos vezetést a végéig meg is tartotta, a végeredmény már a 23. percben kialakult. A Chelsea a Slavia Praha vendégeként lépett pályára, gól nélküli első félidő után sokáig úgy tűnt, hogy nem 0-0 lett a vége, ám a 86. percben Marcos Alonso fejesével nyertek a londoniak.

Itt a Fradi válasza arra, miért repült a csapatból Lanzafame
Egy hétre felmentették az edzések látogatása alól.

A spanyol csapatok csatáján a Valencia idegenben hamar előnyhöz jutotta Villarreal ellen, ám Santi Cazorla az első félidő végén büntetőből egalizált. A hosszabbításban a vendégek két gólt is berámoltak, így 3-1-es előnnyel utaznak haza. A Frankfurt sorsát megpecsételte egy korai kiállítás a Benfica otthonában, a portugálok végül 4-2-es előnnyel várhatják a németországi visszavágót.

Marcos Alonso győztes gólja

Európa Liga, negyeddöntők, odavágók

Arsenal – Napoli 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Ramsey (14.), Torreira (23.)

Benfica – Frankfurt 4-2 (2-1)
Gólszerzők: Joao Felix (21., tizenegyesből, 43., 54.), Dias (50.), illetve Jovics (40.), Paciencia (72.)
Kiállítva: N’dicka (20.)

Slavia Praha – Chelsea 0-1 (0-0)
Gólszerző: Marcos Alonso (86.)

Villarreal – Valencia 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Cazorla (36., tizenegyesből), illetve Guedes (6., 93.), Wass (91.)