Röhejes öngóllal dőlt el a Liverpool és a Tottenham rangadója

A hazaiaknak szerencséje is volt a hosszabbításban.

A Premier League-forduló rangadóját Liverpoolban rendezték: a listavezető a harmadik helyezett Tottenhamet fogadta. A londoniak az elmúlt bő húsz évben csak egyszer, 2011 májusában nyertek tétmérkőzést az Anfield Roadon, és ez a sorozat most sem szakadt meg.

Jürgen Klopp, a házigazdák vezetőedzője a meccs előtt bizakodóan nyilatkozott: mint mondta, a szezon eddigi részében az volt a céljuk, hogy megfelelő alapokat hozzanak létre az utolsó hetekre, amikor a legfontosabb meccsek várnak rájuk, és mivel ez jól sikerült, most ki kell használniuk a kedvező helyzetüket.

Nos, a vezetést hamar megszerezték: Andrew Robertson badását Roberto Firmino fejelte a hálóba (1-0). Ezt a második félidőben Lucas Moura egyenlítette ki (1-1), ám a hosszabbításban jött a slusszpoén: Toby Alderweireld öngóljának köszönhetően a liverpooliak diadalmaskodtak (2-1). Szegény belga tehetetlen volt, a kapusa ütötte a labdát a sípcsontjára.

A Klopp-csapat előnye így újra két pont az egy meccsel kevesebbet játszott Manchester City előtt.