US Sporting KC Hungrian foward Krisztian Nemeth (L) celebrates after scoring against Mexico's Toluca during their Concacaf Champions League football match at the Nemesio Diez stadium in Toluca, Mexico on February 28, 2019. (Photo by ROCIO VAZQUEZ / AFP)

Németh varázsolt az amerikai BL-ben, Baráth is kellett hozzá – VIDEÓ

A Sporting Kansas City a magyar játékos duplájával fordított az Independiente ellen.

Az Észak- és Közép-amerikai, Karibi Labdarúgó Szövetségek (CONCACAF) fémjelezte Bajnokok Ligájában volt jelenése magyar idő szerint péntek hajnalban a Sallói Dániellel, Németh Krisztiánnal és Baráth Botonddal felálló Sporting Kansas Citynek.

Az Independiente elleni negyeddöntő 2–1-es hátrányról indul.

Egészen a 74. percig nem is bírtak egymással a felek, akkor azonban Némethet Baráth szolgálta ki gólpasszal (1–0). Hét perccel később Roger Espinoza találatával már továbbjutásra álltak a hazaiak, majd a 86. minutumban Németh a második gólját is megszerezte, ami eldöntötte a párharcot – 4–2-es összesítéssel lépett tovább a Kansas.

A duplázó csatár a 83. percben egy sárga lapot is begyűjtött, egy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig lecserélte edzője. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Sallóit már az első félidő közepén le kellett cserélni.