TURIN, ITALY - MARCH 12: Cristiano Ronaldo of Juventus celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match between Juventus and Club de Atletico Madrid at Allianz Stadium on March 12, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Félelmetes Ronaldo-parádé az Atleti ellen – VIDEÓ

Akcióban a Bajnokok Ligája gólgépe.

A Juventusnak hazai pályán rendkívül sokat kell dolgoznia a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, mivel az első mérkőzésen 2–0-ra kikapott az Atlético Madrid vendégeként. Torinóban viszont Cristiano Ronaldo segítette a felzárkózást, egy labdaszerzés után Federico Bernardeschi beadására robbant be a portugál és a kapuba fejelt, majd a közönséget és csapattársait is buzdította.

Történt mindez az összecsapás 27. percében, majd a szünet után robbant a bomba: CR fejesét “bent látta” a videóbíró (2–0), pontosabban a gólvonaltechnika, vagyis szűk ötven perc alatt ledolgozta a hátrányát az olasz sztárcsapat.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Juventus–Atlético Madrid 3–0 (1–0)

Gólszerző: Ronaldo (27., 48., 86. – tizenegyesből)

Továbbjutott: a Juventus 3–2-es összesítéssel

Manchester City–Schalke 7–0 (3–0)

Gólszerző: Agüero (35. – tizenegyesből, 38.), Sané (43.), Sterling (56.), B. Silva (71.), Foden (78.), Gabriel Jesús (84.)

Továbbjutott: a Manchester City kettős győzelemmel, 10–2-es összesítéssel