Fásult volt a Manchester United, az Arsenal köszönte szépen

A még Bajnokok Ligája-helyezést érő negyedik helyért harcoló Arsenal és a Manchester United csapott össze a Premier League 30. fordulójának rangadóján. Előbbi a Rennes elleni (1-3) szégyenteljes vereség, utóbbi a Paris Saint-Germain elleni (3-1) győzelem és BL-továbbjutás után érkezett a meccsre.

A meccs pont olyan is volt, amilyet két fáradt csapattól várni is lehetett: az Arsenal összeszedettebbnek tűnt, és noha a Unitednak megvoltak a lövései, összességében fásultnak tűntek Ole Gunnar Solskjaer játékosai.

Az sem segített Solskjaerékon, hogy már a 12. percben vezetést szerzett a hazai csapat: Granit Xhaka indult meg a manchesteri kapu felé és jó 25 méterről egy elég furcsa gólt lőtt, nézzék csak:

Nem volt átütő a United, így igazából azt sem mondhatjuk, hogy a gól felébresztette volna őket. A legközelebb akkor jártak a gólhoz, amikor Romelu Lukaku a kapufára vágta a labdát.

Persze, benne volt az egyenlítés, bármikor találhat gólt a Manchester United, ám a 69. percben Fred buktatta Lacazette-et a tizenhatoson belül, így jöhetett Pierre-Emerick Aubameyang, aki a megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette.

Ezzel az Arsenal két ponttal (60) a MU elé (58) került a tabellán, és jelenleg Unai Emery csapata áll a negyedik helyen. A 61 pontos Tottenham bukásával még a harmadik hely is elérhető lehet.