Sergio Ramos nemes egyszerűséggel leütötte Lionel Messit

A Barcelona idegenben 1-0-ra verte a Real Madridot a spanyol bajnokság szombat esti rangadóján, és mivel szerdán a kupában is győzött Madridban (3-0), átvette a vezetést a két gigaklub külön meccsén. A katalánok az El Clásicók történetében 96 győzelmet számlálnak immár, szemben a Madrid 95 sikerével – 51 döntetlen mellett. Ilyenre legutóbb 87 éve volt példa.

Kirabolták Benzema házát az El Clásico közben
Ha nem lenne elég a csúfos vereség...

A kifejezetten színvonalas, hatalmas iramú második mérkőzés méltó volt a rangadóhoz, ahogy az El Clásicókon megszokott feszültség sem maradt el. Ki más rakta volna meg a tüzet, mint a Real csapatkapitánya, Sergio Ramos. A Madrid belső védője ezúttal sem tréfált, ahogy tőle megszoktuk az aktuális ellenfél legjobbját próbálta minden eszközzel kiiktatni – ezúttal Lionel Messit. Íme egy kis összefoglaló az első félidőben történtekről, és annak legvégét megpecsételő kiütésről:

A videón jól látható, hogy Ramos már azelőtt is utazott Messire, mielőtt teljességgel indokolatlanul – már megszerezte a labdát, el is vitte a magát visszahúzó Messi mellett – lekönyökölte a Barcelona csapatkapitányát. Messi hosszú másodpercekig feküdt a földön a játékvezető még a mérkőzést sem állította meg, holott az argentin zseninek felszakad a szája – ezt mutatta is a sporinak.

Ramos ezt az esetet megúszta lap nélkül érthetetlen módon, pont úgy, ahogy például még novemberben a Plzen elleni BL-meccsen, amikor már a 14. percben véresre könyökölte a cseh Milan Havelt.