A szünet után két perc alatt megnyerte a meccset a Milan

Piatek és Kessie volt a nyerőember az olasz bajnokság 25. fordulójának pénteki nyitómeccsén.

Az olasz bajnokság (Serie A) 25. fordulóját az AC Milan – Empoli találkozó nyitotta péntek este.

A felek nem bírtak egymással az első félidőben, nem született érvényes gól a negyedik és a tizenhetedik helyezett meccsének első felében – a hazaiaktól a VAR vett el egy gólt.

A milánói fejekben a szünetben rakhatott rendet Gennaro Gattuso vezetőedző, csapata ugyanis a második félidőre megtáltosodott: a 49. percben Krzysztof Piatek folytatta góltermelését, majd két percre rá Franck Kessie növelte kettőre a különbséget (2-0) – előbbi egy centerezést passzolt a kapuba a védők közül kibújva, míg utóbbi egy letámadásból épített akció végén emelte át a kapust.

A 67. percben Samu Castillejo is betalált, eldöntve ezzel a meccset: a később még egy érvénytelen gólt jegyző Milan 3-0-ra nyert, így továbbra is nagy a verseny a dobogó alsó fokáért.