Messi nélkül kikapott a kupában az FC Barcelona

A Sevilla ráadásul lenullázta az odavágón a katalánokat.

Az FC Barcelona a Sevilla otthonában lépett pályára a spanyol Király Kupa-negyeddöntő első körében. A katalánok vezetőedzője, Ernesto Valverde tartalékosabb tizenegyet jelölt ki: Cillessen kapott lehetőséget a kapuban, Luis Suárez és Philippe Coutinho csak a padon kezdett, Lionel Messi és Sergio Busquets pedig keretben sem volt.

Messiék hiánya érzékelhető volt a Barca játékán: bár dominált a csapat, helyzetekből nem tudott sokkal többet kidolgozni, mint a Sevilla. Előbb a hazaiak előtt adódott lehetőség az első félidő közepén, majd a játékrész hajrájában Malcom járt közel a gólhoz, de nem célzott jól.

A második félidőben sem tudott annyira felpörögni a katalán együttes, hogy gólt szerezzen, ellenben a Sevilla igen: az 58. percben Pablo Sarabia egy keresztlabdát vágott a hálóba (1-0). A 76. percben még nagyobb bajba került a Barcelona: a Sevilla villámgyorsan átjátszotta a védelmet, Wissam Ben Yedder pedig a hosszú saroknál érkezve az üres kapuba passzolt (2-0).

Maradt a 2-0 a lefújásig, a Sevilla így kétgólos előnnyel várhatja a jövő szerdai, barcelonai visszavágót.

Kiemelt kép: Cristina Quicler/AFP