Sevilla's French defender Ibrahim Amadou (C) vies with Barcelona's Chilean midfielder Arturo Vidal (L) and Barcelona's Brazilian midfielder Malcom during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) quarter-final first leg football match between Sevilla FC and FC Barcelona at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville on January 23, 2019. (Photo by CRISTINA QUICLER / AFP)

Messi nélkül kikapott a kupában az FC Barcelona

A Sevilla ráadásul lenullázta az odavágón a katalánokat.

Az FC Barcelona a Sevilla otthonában lépett pályára a spanyol Király Kupa-negyeddöntő első körében. A katalánok vezetőedzője, Ernesto Valverde tartalékosabb tizenegyet jelölt ki: Cillessen kapott lehetőséget a kapuban, Luis Suárez és Philippe Coutinho csak a padon kezdett, Lionel Messi és Sergio Busquets pedig keretben sem volt.

Nice's Italian forward Mario Balotelli gestures during the French L1 football match between Guingamp (EAG) and Nice (OGCN) on December 1, 2018, at the Roudourou stadium, in Guingamp, northwestern France. (Photo by CHARLY TRIBALLEAU / AFP)

Messiék hiánya érzékelhető volt a Barca játékán: bár dominált a csapat, helyzetekből nem tudott sokkal többet kidolgozni, mint a Sevilla. Előbb a hazaiak előtt adódott lehetőség az első félidő közepén, majd a játékrész hajrájában Malcom járt közel a gólhoz, de nem célzott jól.

A második félidőben sem tudott annyira felpörögni a katalán együttes, hogy gólt szerezzen, ellenben a Sevilla igen: az 58. percben Pablo Sarabia egy keresztlabdát vágott a hálóba (1-0). A 76. percben még nagyobb bajba került a Barcelona: a Sevilla villámgyorsan átjátszotta a védelmet, Wissam Ben Yedder pedig a hosszú saroknál érkezve az üres kapuba passzolt (2-0).

Maradt a 2-0 a lefújásig, a Sevilla így kétgólos előnnyel várhatja a jövő szerdai, barcelonai visszavágót.

Kiemelt kép: Cristina Quicler/AFP