Southampton's English striker Danny Ings (L) vies with Chelsea's French midfielder N'Golo Kante during the English Premier League football match between Chelsea and Southampton at Stamford Bridge in London on January 2, 2019. (Photo by Ben STANSALL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

A Chelsea otthon bukott pontokat, az MU idegenben nyert

A londoniak a Southamptonnal nem bírtak a Premier League 21. fordulójában.

Hat mérkőzéssel folytatódott szerda este az angol Premier League 21. fordulója.

Beindult a piac! A Chelsea jelentette be január első sztárigazolását; már vannak NB I-es érkezők és távozók is.

Pályára lépett a dobogóra hajtó Chelsea, mely a kiesés ellen harcoló Southamptont fogadta. Nem igazán ment a londoniaknak: az első félidő nem hozott gólt, ráadásul sérülés miatt Williant már a 37. percben le kellett cserélni. A második félidő sem hozott gólt, 0-0-lal osztozkodtak a pontokon a felek.

A Huddersfield jól kezdett a Burnley ellen, Mounie a 33. percben szerzett vezetést, de Wood hét perccel később egyenlített. Utóbbi találatot ráadásul egy hazai második sárga lap, így kiállítás követte: Schindler mehetett zuhanyozni az első félidő hajrájában. Emberelőnyét végül gólra váltotta a az utolsó percekre szintén megfogyatkozó Burnley, és Barnes 73. percben jegyzett találatával 2-1-re nyert. Szintén idegenben nyer a Palace a Wolverhampton ellen Ayew és Milivojevics találatával.

Két perc alatt lőtt két gólt a West Ham vendégeként a Brighton (Stephens az 57., Duffy az 59. minutumban volt eredményes). Villámgólokra villámgólok voltak a válaszok: Arnautovic a 66. és a 68. percben talált be, ezzel alakult ki a 2-2-es végeredmény.

Egészen elképesztő első félidőt hozott a tízriadó miatt 15 perc késéssel kezdődő Bournemouth–Watford összecsapás: a vendégek Deeney duplájával már a 27. percben 2-0-ra vezettek, de Ake és Wilson egyenlített. Sema ismét a Watfordot juttatta előnyhöz, Fraser viszont újfent egyenlített (3-3). A második félidőre leálltak a góltermeléssel a csapatok: maradt a 3-3.

A Manchester United a Newcastle vendége volt, és két hajrágóllal 2-0-ra nyert. A csereként beállt Lukaku gyakorlatilag első labdaérintéséből szerzett gólt, majd Rashford a 80. percben eldöntötte a meccset.