Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) outruns Atalanta's Italian midfielder Matteo Pessina during the Italian Serie A football Match Atalanta Bergamo vs Juventus on December 26, 2018 at the Atleti Azzurri d'Italia stadium in Bergamo. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)

Cristiano Ronaldo mentette meg a Juventust az első bajnoki vereségétől – VIDEÓ

2018. 12. 26. 16:58

A portugál klasszis a kispadról beállva egyenlített az Atalanta elleni találkozón.

Csak a kispadra nevezte Cristiano Ronaldót Massimiliano Allegri vezetőedző az Atalanta elleni idegenbeli olasz bajnokin szerda délután, ám „égett a ház”, így a Juventus trénere 2-1-es hátránynál pályára küldte a portugál klasszist a 65. percben – legutóbb 2013 májusában, az Espanyol–Real Madrid mérkőzésen lépett pályára csereként Ronaldo.

VILA DO CONDE, PORTUGAL - AUGUST 2:  Wenderson Galeno from Rio Ave FC celebrates with teammates after scoring a goal during the UEFA Europa League Second Qualifying Round 2nd Leg match between Rio Ave FC and Jagiellonia at Estadio dos Arcos on August 2, 2018 in Vila do Conde, Portugal.  (Photo by Gualter Fatia/Getty Images)

A támadónak pedig negyedóra sem kellett a gólszerzéshez, a 78. percben Pjanic szögletét követően Chiellini fejéről került Ronaldo elő a labda, aki közelről a kapuba bólintott, megszerezve ezzel szezonbeli tizenkettedik gólját. Ma sem volt uncsi a Serie A: ismét nagyot villant a trükkös gólok koronázatlan királya.

Az emberhátrányban játszó torinóiak majdnem megszerezték a három pontot is, ám a 91. percben Bonucci találatát les miatt jogosan érvénytelenítették, így 2-2 lett a végeredmény.

címlapfotó: Marco BERTORELLO / AFP