River Plate's Lucas Pratto (C) celebrates with teammate Ignacio Fernandez after scoring against Boca Juniors during the second leg match of the all-Argentine Copa Libertadores final, at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, on December 9, 2018. (Photo by Javier SORIANO / AFP)

A River nyerte a Libertadores-döntőt

Hiába szerzett vezetést a „vendég” Boca, végül a „hazaiak” hosszabbításban fordítottak.

Vasárnap este végre lejátszották a Copa Libertadores-döntő visszavágóját – a River Plate a madridi Santiago Bernabéuban fogadta ősi riválisát, a Boca Juniorst többek között Lionel Messi szeme láttára.

Neymar Jr #10  during the french Ligue 1 match between Paris Saint-Germain (PSG) and Lille (LOSC) at Parc des Princes stadium on November 2, 2018 in Paris, France.

(Photo by Julien Mattia/NurPhoto)

A 2-2-ről folytatódó találkozón a pályaválasztó River dominált, de Pablo Pérez helyzeténél a „vendégek” jártak közelebb a gólhoz. Pérez ismét lőtt, ezúttal kevésbé pontosan, majd a 44. percben megtört a jég – remek kontrát vezetett a Boca, melynek végén a négy védő üldözte Dario Benedetto megszerezte a vezetést (0-1).

A 68. percig bírta a Boca, ekkor azonban Lucas Pratto egy szépen kijátszott akció végén magabiztosan passzolt 12 méterről a kapuba – az 1-1 hosszabbítást vetített előre, ugyanis ebben a párharcban nincs idegenben lőtt több gólos szabály.

Alig kezdődött el a hosszabbítás, máris bajba került a Boca: a 92. percben Barrios a bíró orra előtt taposta meg becsúszó ellenfelét, amiért megkapta második sárga lapját: piros! A 109. percben góllá is érett a River fölénye: Juan Quintero elemi erővel zúdította a labdát a léc alá (2-1).

Előnyét nem adta a River, majd a 122. percben a kegyelemdöfést is bevitte Gonzalo Martínez révén, az üresen hagyott kapuba: 3-1-re nyert, így 5-3-as összesítéssel elhódította a serleget.

Kiemelt kép: Javier Soriano/AFP

(FromL) England's forward Harry Kane is congrulated by England's forward Raheem Sterling, England's midfielder Ross Barkley and England's midfielder Jordan Henderson after scoring the fourth goal of the Euro 2020 football qualification match between Montenegro and England at Podgorica City Stadium on March 25, 2019 in Podgorica, Montenegro. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)